• Vianočná besiedka

• Vianoce sú o príjemne strávenom čase v rodinnom kruhu a úžasnej atmosfére vyzdobených miest i obydlí. Okná, dvere, stoly – všetko odeté do vianočných farieb a čečiny, v dokonalom súlade s ozdobeným stromčekom.

Dňa 22. 12. 2022 si žiaci 1.-4. ročníka pripravili pre všetkých žiakov, učiteľov, kamarátov, rodičov, starých rodičov i širokú verejnosť Vianočnú besiedku. Vystúpenie plné básničiek, pesničiek, kolied, scénok, hudby a tanca rozžiarili oči všetkých prítomných. Dúfame, že sa predstavenie všetkým páčilo a prajeme VÁM

ŠŤASTNÉ A VESELÉ VIANOCE.

• Zmena výšky poplatku za ŠKD

• Podľa VZN obce Zemianske Kostoľany č. 5/2022 sa mení od 1. januára 2023 výška mesačného príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť ŠKD na 6,-€ za mesiac.

Príspevok sa uhrádza za obdobie od 1.9.-31.12. kalendárneho roka jednorázovo, najneskôr do 31.10. príslušného kalendárneho roka a za obdobie od 1.1.- 30.6. kalendárneho roka, najneskôr do 28.2. príslušného kalendárneho roka.

• Oznam pre stravníkov školy

• Od 01.01. 2023 sa mení výška stravného:

1. stupeň:   počet stravných dní na január           17x 1,50 = 25,50 €  + 5€ réžia/ spolu: 30,50 €

2. stupeň :  počet stravných dní na január           17 x 1,70= 28,90 € + 5 € réžia/spolu: 33,90 €

• Krabičky plné lásky

• Milí rodičia, veľmi pekne Vám ďakujeme za ochotu, podporu a štedrosť, ktorou ste podporili našu výzvu "Krabičky plné lásky".

Z Vašich darov sme vytvorili darčekové tašky a krabičky pre seniorov z Domova sociálnych služieb v našej obci, ktoré odovzdali pani učiteľky z I. stupňa spolu so žiakmi 3. a 4. triedy počas vianočného vystúpenia priamo v domove.

Veríme, že sme spoločne podporili u žiakov pocit spolupatričnosti a štedrosti v adventnom období a vyčarili seniorom úsmev na tvári.

Prajeme krásne a spokojne vianočné sviatky.

• Vianočné zdobenie

• Interiér školy už celý advent dýcha vianočnou atmosférou, ktorú vytvára vianočná výzdoba.

Žiaci 5. roč. sa rozhodli, že ozdobia aj živý stromček v areáli školy a na hodine regionálnej výchovy vytvorili ozdoby z recyklovateľného materiálu.

• ĽUDOVÉ ZVYKY NA SVIATOK SVÄTEJ LUCIE

• Tento deň naši predkovia považovali za najväčší stridží deň. Povráva sa, že vtedy mohli ľudia vidieť lietať na metlách strigy. Pred zavedením gregoriánskeho kalendára bol 13. december považovaný za najkratší deň v roku. Už deň pred Luciou sa odporúčalo dobre najesť cesnaku, aby ochránil jedinca  pred zlými duchmi.  Cesnakom sa zvykli natierať aj vráta maštalí, aby sa pred čarami  uchránil  aj statok.

Najtypickejší zvyk tohto dňa je chodenie Luciek. Aj do našej školy prišli Lucky zaodeté do plachiet s pomúčenou tvárou  a zariekaním s husím krídlom vyhnali zlé sily.

• Oznam pre stravníkov školy

• Vedúca jedálne žiada rodičov, aby neuhrádzali stravu v decembri na január, šeky na január a február sa budú rozdávať až v januári.

Za pochopenie ďakujem.

• Oznam pre stravníkov školy

• Vedúca školskej jedálne  oznamuje stravníkom, že odhlásenie zo stravy z dôvodu ukončenia kalendárneho roka a minutia skladových zásob,  v období od 15.12. 2022 do 22.12. 2022 je možné najneskôr do 14.12.2022. V prípade neprítomnosti žiaka v škole si rodič môže prísť prevziať obed k zadnému vchodu do šk. jedálne od 11:00 do 11:30 hod.

Zároveň žiadam rodičov, aby neuhrádzali stravu v decembri na január, šeky na január a február sa budú rozdávať až v januári.

Za pochopenie ďakujem.

• Vianočné trhy

•     V sobotu 3. 12. 2022 sa deti zo školského parlamentu a ich šikovní pomocníci podieľali na organizácii predaja výrobkov na Vianočných trhoch v obci Zemianske Kostoľany.

Deti sa snažili kupujúcich zaujať pestrou ponukou ručne vyrábaných výrobkov z dreva, papiera, háčkovaných vianočných ozdôb, voňavých koláčikov, medovníčkov a milým úsmevom. Vyskúšali si úlohu predajcov, prácu s peniazmi a obsluhu zákazníkov. Všetky aktivity zvládli výborne a predaj na vianočných trhoch si dosýta užili.

Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí hoci aj maličkosťou prispeli k úspešnému a radostnému dňu našich detí. Výťažok z predaja poputuje aj na milé darčeky pre potešenie starkých v domove dôchodcov.

ĎAKUJEME a prajeme veselé vianočné sviatky.

• Mikuláš v škole

• Tak ako každý rok, aj tento, si na nás dobrý strýčko Mikuláš spomenul. A ako býva dobrým zvykom, zavítal medzi tých najmenších. Spolu s anjelmi a čertom našich žiakov trošku preverili, či sa učia, poslúchajú a tí to mali možnosť dokázať peknou básničkou alebo pesničkou...

• Dôležitý oznam!

•

V pondelok dňa 5.12.2022 bude z prevádzkových dôvodov vyučovanie prebiehať dištančne ( z domu) cez EduPage podľa platného rozvrhu hodín.

V prevádzke nebude ani ŠKD a ŠJ.

Ďakujeme za pochopenie.

• Svetový deň boja proti AIDS

• 1. decembra sme spoločne vytvorili živú červenú stužku ako prejav spolupatričnosti s chorými. V rámci projektu Červené stužky sa žiaci zapojili aj do výtvarnej  súťaže a zo žiackych prác sme vytvorili nástenný panel. Deviataci mali v tento deň besedu na tému HIV/AIDS s pani Šimkovou z RÚVZ Bojnice.