• Eco week

• Celý týždeň sa na našej škole nesie v duchu ekológie a blížiaceho Dňa Zeme. Nazvali sme si ho „Eco week“ čiže „Zelený týždeň“.  Žiaci sa farebne zladili a v pondelok sa obliekli do ZELENA, ktorá symbolizuje SKLO. Počas prestávok pili limonádu z domácim mätovým sirupom, ktorú nám pripravili Ninka a Maťka, a nie kúpené nápoje s farbivami a konzervančnými látkami.

V utorok sme prišli v MODROM, ktorá pripomína napríklad našu Modrú planétu, ale zároveň pri separovaní odpadu modrá farba patrí PAPIERU. Deti nakreslili krásne obrázky, ktoré sme si na chodbe vystavili.

V stredu sa žiaci popasovali so „Zero waste“ výzvou, čiže si priniesli desiatu v obedárikoch a to BEZ OBALOV a ODPADU. Sme veľmi radi, že na škole máme toľko detí, ktorým sa podarilo výzvu splniť a dúfame, že si budú takú desiatu nosiť častejšie.

Vo štvrtok sme prišli v ČERVENOM, ktorá patrí KOVOM. Niektorí prišli do školy 1.krát autobusom a nie autom, iní išli 1.krát samy pešo. Chválime vás za odvahu a odhodlanie a veríme, že v peknom počasí budete chodiť radšej peši so spolužiakmi ako autom. V piatok nás ešte čaká brigáda v školskom areáli a v sobotu Kostolianska brigáda v obci. Žiaci, ak sa brigády zúčastníte, nezabudnite sa odfotiť a fotku poslať pani učiteľke Humajovej.

• Deň narcisov – 20. apríl 2023

• Naša škola sa stala spoluorganizátorom verejnej zbierky ku Dňu narcisov, ktorú organizuje Liga proti rakovine na Slovensku už 33 rokov. Zbierka sa uskutoční 20. apríla 2023. Bude prebiehať v škole počas prvej vyučovacej hodiny. Deti môžu dobrovoľným finančným príspevkom prispieť na podporu a pomoc onkologickým pacientom. Deti dostanú žltý narcis ako symbol boja proti rakovine. Následne sa dobrovoľníčky presunú do obce Zemianske Kostoľany.
            Podporme spolu projekty, ktoré realizuje Liga proti rakovine a slúžia k upevňovaniu zdravia.
            ĎAKUJEME, že vidíte život aj z inej strany.

• Marec - mesiac knihy

• Kniha patrí od vynálezu tlače medzi neodmysliteľných spoločníkov mladých či starých. Aj my sme si rôznymi aktivitami priblížili jej význam.
            Prváci a druháci si vypočuli audio rozprávku Červená čiapočka. Naši najmenší skladali slová zo slabík, prerozprávali rozprávku podľa obrázkov, druháci hľadali ukryté slová v rozprávke, vyhľadávali mäkké a tvrdé spoluhlásky v slovách, v hádankách hádali rozprávkové bytosti a nakoniec si zahrali divadielko o Červenej čiapočke.
            Tretiaci a štvrtáci si prečítali rozprávku o Jankovi a Marienke. Žiaci vyhľadávali v texte prídavné mená, chronologicky usporadúvali obrázky, kreslili ilustrácie a nakoniec si zahrali divadielko. Táto aktivita sa im najviac páčila.
            Týmito aktivitami sme si spríjemnili dopoludnie, žiaci dokázali, že vedia čítať s porozumením. Stačí tak málo, nájsť si miesto na sedenie, dobrú knihu a už sa len s chuťou oddávať poznaniu po niečom novom a tajomnom.

• Noc s Andersenom

• Noc s Andersenom je medzinárodné podujatie na podporu čítania, ktoré sa organizuje pri príležitosti výročia narodenia dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena.

Počas Noci s Andersenom strávia deti nezabudnuteľnú noc v škole plnú čítania, zábavy, dobrodružstiev a súťaží. Zážitky zo školy im pomôžu nadobudnúť pozitívny vzťah k čítaniu, ku knižniciam a kultúrnemu a zmysluplnému tráveniu voľného času. Tento školský rok sme sa po prvý krát zapojili do tejto aktivity. Pre žiakov sme si pripravili stanovištia plné zábavy, čítania, lúštenia a pohybových aktivít. Žiaci boli odmenení za svoju snahu sladkosťami. Po aktivitách nasledoval oddych pri výrobe záložiek do kníh s témou Noc s Andersenom. Plný energie sa vytancovali a zabavili na diskotéke po ktorej dobili baterky pudingom plným piškót a ovocia od našich pani kuchárok. Keď nastala tma so žiakmi sme sa vybrali na nočnú prehliadku školy iba s baterkami. Škola zrazu vyzerala tajomnejšie a žiaci si prezreli nepoznané zákutia školy. Rozprávka od Andersena nesmela chýbať na dobrú noc. Unavení a plní zážitkov sme noc strávili vo svojich triedach. Ďakujeme žiakom 6. ročníka za ochotu pomôcť na stanovištiach.