• Vianočné predstavenie

• Sviatky pokoja už klopú na dvere a naše duše začína napĺňať povznesená nálada. V piatok 22.12.2023 sa uskutočnilo VIANOČNÉ PREDSTAVENIE v DK Zemianske Kostoľany. Žiaci našej základnej školy trénovali svoj program niekoľko týždňov.

A bolo čo obdivovať. Ich vystúpenie  obsahovalo  z každého rožku trošku. Básne, piesne, tance, vianočné scénky.... Každé vystúpenie bolo jedinečné a odmenené potleskom.

Po skončení podujatia sa všetci šťastní a spokojní pobrali domov na vianočné prázdniny.

• Vianočná pošta

• Slovenská pošta organizuje projekt Vianočná pošta od roku 1999. Projekt je určený najmä deťom. Umožňuje napísať Ježiškovi list so svojimi želaniami.

Žiaci 5. ročníka napísali vianočný list so svojimi želaniami a túžbami a poslali ho do Rajeckej Lesnej. A dostali aj odpoveď s darčekom.

• Vianoce na dedine

• Je názov podujatia, ktorého sa zúčastnili žiaci 5. roč. 20.12.2023 v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi. Interaktívnou formou im pani lektorky priblížili predvianočné a vianočné obdobie, zahĺbili sa do činností vykonávaných v rámci stridžích dní, spoločne si pripravili štedrovečerný stôl, nakŕmili predkov múzea a na záver sa naučili tradičný vinš.

• OZNAM

• V piatok 22.12.2023 bude vyučovanie končiť vo všetkých ročníkoch 4. vyučovacou hodinou. ŠKD bude v prevádzke do 15,00 hodiny. Jedáleň pracuje v nezmenenom režime.

• Vianočné trhy

•      Deti zo školského parlamentu a ich šikovní pomocníci sa podieľali na organizácii predaja výrobkov na Vianočných trhoch 2023 v obci Zemianske Kostoľany.

Deti sa snažili kupujúcich zaujať pestrou ponukou ručne vyrábaných výrobkov z dreva, papiera, vlny, voňavých koláčikov, medovníčkov a milým úsmevom. Vyskúšali si úlohu predajcov, prácu s peniazmi a obsluhu zákazníkov. Predaj na vianočných trhoch si dosýta užili.

Veľké poďakovanie patrí všetkým učiteľom, rodičom, priateľom a podporovateľom našej školy, ktorí hoci aj maličkosťou prispeli k úspešnému a radostnému dňu našich detí. Výťažok z predaja v sume 264,90 € použijeme na rôzne zábavné aktivity, ktoré organizujú deti zo školského parlamentu.

ĎAKUJEME zo srdca a prajeme veselé vianočné sviatky.

• Vyhodnotenie zberu papiera

• Tohtoročný jesenný zber papiera prebiehal v mesiacoch október a november. Zberné suroviny v Novákoch nám zapožičali menší objemový kontajner. Spolu sme nazbierali 1000 kg papiera. Najusilovnejší bol Sebastián Jurča zo 4. roč., ktorý priniesol 175 kg. Druhé a tretie miesto si podelili sestry Barborka/ 5. roč./ a Eliška/ 9. roč./ Adámikové, ktoré spolu nazbierali 235 kg papiera. Veľká pochvala patrí všetkým, ktorí sa do zberu zapojili, samozrejme, aj rodičom, starým rodičom a priateľom školy.

• Oznam pre stravníkov školy

• Vedúca školskej jedálne  oznamuje stravníkom, že odhlásenie zo stravy z dôvodu ukončenia kalendárneho roka a minutia skladových zásob,  v období od 15.12. 2023 do 22.12. 2023 je možné najneskôr do 14.12.2023. V prípade neprítomnosti žiaka v škole si rodič môže prísť prevziať obed k zadnému vchodu do šk. jedálne od 11:00 do 11:30 hod.

Zároveň žiadam rodičov, aby neuhrádzali stravu v decembri na január, šeky na január a február sa budú rozdávať až v januári. V prípade ak ste dostali cez edupage v decembri 2023 ďalší preddavok , to znamená, že ste prečerpali dotácie, túto platbu uhraďte ihneď.

Za pochopenie ďakujem.

• Mikuláš v našej škole

• Opäť prišiel ten radostný čas, kedy do našej školy zavítal Mikuláš.
            V utorok 5.decembra vládla v škole veselá nálada. Zavítal k nám Mikuláš v sprievode dvoch anjelov a nechýbal ani čert. Deti zarecitovali, zaspievali a niektorí aj zatancovali. A každý dostal sladkú maškrtu.

• Svetový deň boja proti AIDS

• Naša škola sa už niekoľko rokov zapája do celoslovenskej kampane Červené stužky, ktorá je pod záštitou Gymnázia sv. Františka z Assisi v Žiline. Hlavnou filozofiou Červených stužiek je odovzdanie odborných vedomostí a informácií o víruse HIV a chorobe AIDS. Základné informácie žiaci dostali prostredníctvom  rozhlasovej relácie, v ktorej boli vyzvaní, aby 1. 12.2023 prišli oblečení v červených alebo v bielych farbách.

1.12.2023 sme zorganizovali Turnaj za červené stužky. Všetci prítomní žiaci si zabehli štafetový beh, ktorým sme si symbolicky ukázali, že aj keď je človek sám zodpovedný za svoje konanie a rozhodnutie, vždy mu má kto podať pomocnú ruku. Deviataci v tento deň dostali odpovede na svoje otázky  k tejto téme od pani A. Kuckovej z RÚVZ Bojnice.

• OZNAM

• Oznamujeme Vám, že budúci týždeň od 4.12. do 8.12.2023 Školská jedáleň nebude v prevádzke z dôvodu ochorenia všetkých zamestnancov Školského stravovacieho zariadenia.

Ďakujeme za pochopenie.